Time Machine FET Flagship: prostorno i vremensko mapiranje Europske povijesti

Time Machine Conference

Član istraživačke grupe Frankostrukcija dr. sc. Benedikt Perak sudjelovao je na konferenciji u okviru OBZOR 2020 inicijative poznate kao Time Machine FET Flagship (mapiranje Europske povijesti) koja se održala 30. i 31. listopada 2018. u Švicarskoj (Swiss Tech Convention Center, Lausanne).

Tema je konferencije ‘The Future of Cultural Heritage’ as a key resource for Europe and the World.

Važno je istaknuti da je i Sveučilište u Rijeci, Filozofski fakultet u Rijeci supotpisnik (Associated member) inicijative Time Machine FET Flagship.

Transfer znanja i tehnologije

Dr. sc. Bendikt Perak na okruglom će stolu u okviru suradnje ICARUS-a Hrvatske i projekta Frankostrukcija, a koji će se održati 23. studenoga 2018. godine na Filozofskom fakultetu u Rijeci, predstaviti Time Machine FET Flagship te prenijeti znanje i iskustvo s konferencije s ciljem primjene u projekte digitalne humanistike.

”Vremenski stroj Europe” (hr)